Služby

Koupání

Před každou úpravou ( vyjímkou je TRIMOVÁNÍ ) je nezbytné, aby byl pejsek okoupán.

Náš salon je připraven na koupání psů všech velikostí.   

Koupání zahrnuje:

  • šamponoování ( v případě nutnosti 2x ) 
  • regenerační balzám
  • vysušení

Časová náročnost – 30 – 60 minut, u velkých plemen 1,5 – 2 hodiny

Pracujeme výhradně s profesionální psí kosmetikou VIVOG:

vivog

Aktivní pěna výborně odstraňuje suchou i mastnou špínu, ale přitom ji nevysušuje. Antistatika odpuzují prach a zpomalují tak    znovu zašpinění srsti psa. Tukové složky nasycují zpětně impregnovací emulzi pokožky a srsti dávají přírodní lesk.

Šampony ViVoG jsou obohaceny vitaminem F, které si organismus neumí syntetizovat a jejichž nedostatek se může projevovat změnami na kůži nebo poruchami organismu.

Pečlivě vyvážené komponenty spolu s jemnou parfemací přírodními látkami pejsky nedráždí a jsou šetrné k pokožce i srsti.

Tyto kvalitní výstavní francouzské šampony VIVOG používají úspěšní chovatelé psů a profesionální psí salony ve Francii, Německu a v dalších zemích.

Trimování je speciální úprava srsti. Jedná se o vytrhávání staré odumřelé srsti i s kořínky, díky kterému se srst lépe regeneruje a je odolnější. Tato úprava je určená především pro drsnosrstá plemena. Tato plemena neznají běžný cyklus línání dle ročního odbodí,tudíž jejich srst dorůstá a odumírá průběžně po celý rok. Vzhledem k celkové struktuře chlupů je i samovolné vypadávaní dosti obtížné a právě trimování tomuto procesu napomáhá. Srst díky trimování působí svěže a zdravě.

Jak často trimovat?

Jelikož srst u každého jedince dorůstá v jiném časovém rozmezí, nelze přesně určit,  jak často by se srst měla trimovat. Zpravidla se úprava provádí co 4 měsíce, ovšem jsou psi, u kterých je nutné provést úpravu častěji.Je nutné zvážit, kdy už je vhodná doba pro trimování. Přehnaná péče může mít v tomto případě negativní dopad na strukturu srsti, mohou se začít tvořit lysá místa – což je způsobené tím, že nová srst neměla ještě potřebný čas k jejímu dorůstání. V takovém případě je lepší s úpravou počkat  a pokud si nebudeme jistí, kdy je ten správný čas, obrátit se na odborníka.

Pokud objednáváte svého pejska na trimování, nesmí být min.3 týdny okoupaný. Po umytí je srst hebká a jemná, prokluzuje, což je pro tuto úpravu nežádoucí.

Doporučení

K úpravě doporučujeme pejskovi objednat i následné koupání ve speciálním šamponu, který je určený přímo po trimování.

Přípravek působí příznivě na podrážděnou kůži, má desinfekční účinky a vyplachuje chlupové folikuly.

Doba úpravy :  2 – 3,5 hod.

Problém drápků je velmi individuální. Existují jedinci, u nichž není třeba drápky upravovat za celý jejich život. Jsou naopak jedinci, u nichž růst drápků probíhá velmi rychle a je třeba je pravidelně ošetřovat. Většina psů a koček má na předních končetinách po pěti prstech a na zadních končetinách po čtyřech prstech. Existují však i plemena se sedmi i více prsty na jedné končetině. Je důležité, aby majitel občas věnoval pozornost délce a tvaru všech drápů svého zvířete, a v případě potřeby se dostavil k úpravě tohoto problému. Pokud jste zkušení chovatelé, máte potřebné vybavení (speciální kleště na drápy) a dostatečně poslušné zvíře, můžete drápky zkracovat sami. Máte samozřejmě kdykoliv možnost nechat tento zákrok na odbornících

Jedná se o nejčastější problém zejména u zvířat s převislými boltci, ale problémy se vyskytují u všech plemen. Preventivní čištění uší je nutno provádět v intervalu po 10 – 14 dnech speciálním roztokem, který rozpouští ušní maz, dezinfikuje povrch sliznice zvukovodu a zklidňuje celé ucho.

Psi a kočky mají v okolí řitního otvoru umístěny dvě mazové žlázy – anální žlázy. Tyto žlázy obsahují sekret, který se za normálních okolností samovolně vylučuje při kálení zvířete. U velkého počtu zejména psů dochází k poruše vylučování sekretu ze žlázek a ty se pak přeplní a může v nich vzniknout zánět.

Přeplnění se projevuje u zvířat „sáňkováním“ – zvíře dře konečník o podlahu, nohy má natažené dopředu ( tento projev není příznakem „začervení“, jak je mezi chovateli milně zakořeněno!).

Pokud bychom tento stav podcenili, neprovedli vyprázdnění ucpaných žlázek, došlo by k zánětu žlázek a k jejich abscedaci – tzn. prasknutí žlázky a odtoku sekretu přes otvor v kůži. Tento stav je pak nutno dlouhodobě léčit.

Proto je lepší pravidelně provádět vyprazdňování obsahu žlázek buď doma, nebo při návštěvě v ordinaci. Preventivní odstranění sekretu je vždy lepší nežli následné léčení zanedbaného zánětu či abscesu análních žlázek

Na každou návštěvu je nutné se objednat:

Objednávkový systém zaručí, že je Vašemu mazlíčkovi věnován dostatečný čas.

Při objednávání prosím sdělte:

  • o jakou službu máte zájem (stříhání, koupání..atd)
  • plemeno pejska a jeho stáří
  • stav srsti ( např. rozčesaná, zplstnatělá) – z časových důvodů 

Díky časové náročnosti NEPOSKYTUJEME službu stříhání u Vás doma. Dškujeme za pochopení.

Pokud nemůžete dorazit na sjednaný termín, je nutné nejpozději 24hod předem tuto skutečnost telefonicky oznámit.

V opačném případě Vám bude na následující návštěvě účtována předešlá, neproběhlá, návštěva v plné výši.

PODMÍNKY ÚPRAVY PEJSKŮ

Pokud objednáváte úpravu pejska bez koupání,  je nutné, aby byl den předem okoupán, vyfoukán a rozčesán

Je-li srst již velmi zanedbaná, a nelze ji rozčesat, je nutné tuto informaci nahlásit již při objednávce. 
Nevykoupaného pejska nelze stříhat. Nečistoty v psí srsti ničí stříhací nástroje.

Upravujeme pouze očkované psy, proto prosím s sebou přineste očkovací průkaz.

Případné zdravotní potíže (alergické reakce, epilepsie, kožní problémy.. atd) je nutné nahlásit ještě před objednáním.  Zpravidla nemocné pejsky k úpravám nepřijímáme, ale v jistých případech se dá domluvit.

Úprava probíhá  BEZ PŘÍTOMNOSTI MAJITELE.  Pokud se jedná o agresivního, nemocného či naopak velmi bázlivého pejska, je přítomnost majitele vyžádána. 

Nepřítomnost majitele však zaručuje ve většině případů lepší spolupráci pejska, tudíž je úprava klidnější a rychlejší.
Jelikož se jedná o práci s živými zvířaty, může dojít ke zdržení při úpravě předchozího pejska. Proto prosím o strpení.

Úprava štěňat

S úpravou pejsků začínáme již v ranném věku, kdy je velice důležité navyknout na česání, koupání a další kosmetické úpravy, jako je např. depilace ušních chloupů či krácení drápků. Koupeme výhradně v šamponech určených pro štěňata. První stříhání či trimování by nemělo proběhnout dříve než v 6 měsících.

Přes zimní měsíce a chladnějšípočasí vyžaduje psí kožíšek péči. Volíme tzv. zimní střihy, při níž se srst nechává delší, avšak stále upravená. Vzhledem k široké nabídce oblečků pro psy, kterou dnešní trh bezesporu nabízí, není důvod odkládat ani razantní změny, jako je například odstranění zplstnatělé srsti.

Může se stát, že nejsme schopni péči o srst věnovat potřebný čas a dojde ke zplstnatění. Zadredovaná srst není pejskovi nijak příjemná, nejenže nepůsobí esteticky hezky, ale mohou se v ní držet i parazité. V určitých případech je možné srst za pomocí profesionálních přípravků rozčesat, ovšem tento proces může trvat  několik hodin. Pokud by to bylo pro pejska velké trápení, nezbývá jiná varianta, než srst zcela oholit. V takovém případě musíme počítat s tím, že je to pro pejska velká změna, na kterou si může nějaký čas zvykat. Po takovém zásahu musíme sledovat, zda nenastala alergická reakce a pokud se dostaví svědění, zabránit škrábání např. pomocí zklidňujících sprejů.  Zanedbanou srst je potřeba řešit hned, bez ohledu na roční období.